Корисні поради під час воєнних дій.

/Files/images/Б 6.jpg

/Files/images/Б5.jpg

Психологічна допомога у кризовій ситуації.wym-1665516865529

Техніки саморегуляції.wym-1665517019576

Дистанційне навчання:поради до вдосконалення.wym-1665517205865

Прийоми першої психологічної допомоги wym-1665517321438

Убезпечити заклад від вибухонебезпечних предметів. wym-1665517496528

Як знизити тривогу в умовах пандемії

Перш за все важливо зізнатися собі у тому, що ви тривожитесь.

ЦЕ НОРМАЛЬНО


Ситуація справді неприємна, тому тривожитися цілком природно. Але важливо, щоб тривога не переростала в паніку

– Окресліть сфери впливу
Тобто, є сфери на які ми можемо вплинути і сфери, на які ми вплинути не можемо:

НЕ МОЖЕМО
На обстановку в світі, на інших людей
Із цим потрібно змиритися

МОЖЕМО
На наше здоров’я
Тому ми можемо дотримуватися санітарно-гігієнічних норм і побути вдома на час карантину

– Керуватися фактами, а не фантазіями
НЕ “ми всі помремо”, а конкретними цифрами про те, хто серед наших близьких хворіє, а хто здоровий

– Припинити постійно моніторити новини
Звісно, якщо ви не працюєте в ЗМІ.
Зовсім виключатися з інформаційного поля не потрібно, але варто його мінімізувати

– Спробуйте знайти плюси і провести час карантину із користю:
читати, дивитися фільми, навчатися чомусь новому, спілкуватися із близькими

– З тривожністю допомагають впоратися фізичні вправи:
присідання, ходьба на місці, йога

– Планування часу
Тривогу знижує відчуття контролю. Тому невеличкий план на день допоможе вам знизити рівень тривожності

– Поговоріть із близькими
В такій ситуації допоможе розділення почуттів, оскільки більшість зараз знаходиться вдома і більшість тривожиться.

Поговоріть із сім’єю, зателефонуйте другові.
Розділивши переживання можна допомогти одне одному,” – підкреслюють психологи.

P.S.Поставтеся до цієї ситуації, як до можливості підвищити свій загальний рівень розвитку та приділити більше уваги самому себе та близьким!

Щасти вам!!!

Як налаштувати себе на позитив?

Як часто в нашому житті настають такі періоди, коли зовсім нічого не вдається зробити. Все валиться з рук, ми постійно відчуваємо втому і невдоволення; нас починають дратувати дріб'язкові проблеми. Ми ніде не може знайти задоволення і почуття радості.

Так що ж з нами відбувається? Справа в тому, що ви втратили свій позитивний настрій. А адже позитивний настрій це не просто гарний настрій, це насамперед наш ентузіазм і віра в те, що всі наші починання реалізуються. Без цього ми не можемо налаштуватися на роботу, тому думаємо, що не отримаємо від неї ніяких результатів.

І як же нам знайти такий бажаний позитивний настрій? Перш за все ви повинні перестати жаліти себе, плакатися на нестерпно важке життя. Самокопання і самобичування вам тут точно не помічники. Чим більше ми намагаємося розібратися у своїх переживаннях і причини того як ми дійшли до цього, тим тільки ще більше шкодимо собі. Адже в нашому минулому таїться стільки неприємних спогадів про наші помилки і поразки, і не варто зайвий раз турбувати їх.
Кожен день говорите собі, що ви гідні тільки самого кращого в цьому світі. Якщо ви беретеся за якусь справу, то завжди думайте про позитивне її завершення. Не потрібно вже заздалегідь налаштувати себе на поразку. Якщо ви налаштовані на позитивний результат, то він саме таким і буде.

Так само по можливості намагайтеся частіше посміхатися. Адже посмішка не тільки покращить вам настрій, але і допоможе налагодити контакт з оточуючими людьми. Давно відомо, що люди охочіше йдуть на контакт, якщо їх співрозмовник ввічливий та привітний. Посмішка допоможе відкрити вам двері там, де в звичайній ситуації вам довелося б докласти зусиль для цього.

Смійтеся. Сміх не тільки продовжує життя, але й так само може стати вашим помічником в боротьбі за позитивне мислення. Зробіть сміх частиною вашого дня. Якщо вам сумно, то прочитайте анекдот, веселу книгу або подивіться комедію. Почніть помічати щось цікаве і веселе в кожній ситуації. І скоро ви почнете помічати, що життя досить таки весела штука. Ставтеся до всього з гумором.

Живіть тут і зараз. Завжди цінуйте сьогоднішній день. Не живіть минулим адже як говорить одна китайська мудрість: Минуле забуто, майбутнє закрито, а справжнє даровано! Ви живете тільки зараз, вас немає ні в минулому, ні в майбутньому. Так який же сенс думати про те, що вже сталось або ще не настало? Люди, які постійно думають про своє минуле або майбутнє - не живуть зараз. Вони залишилися десь там, їх немає з нами. Тому відкиньте всі ваші роздуми і живіть сьогодні! Те, що вже сталося - висічене в камені і скільки б ви не намагалися, вам не вдасться змінити своє минуле. А те, що станеться в майбутньому, ще не відомо.

Тому намагайтеся насолоджуватися тим, що є у вас зараз.Бути оптимістом дуже важливо для підтримки позитивного настрою. Завжди вірте в те, що у вас все неодмінно вийде. Ніколи не сумнівайтеся в ваших силах.

Що робити в стресовій ситуації?

1. У стресовій ситуації, краще дати організму невелике фізичне навантаження, ніж таке ж навантаження моральне, нервове, розмірковуючи про те, що ще може з Вами статися. Тут допоможуть ходьба пішки, біг, гімнастика, плавання, теніс.

2. Відкладіть всі справи і займитесь тим, що Вам приємне і що Вас заспокоює. Почитайте книжку, сходіть на рибалку або просто включите хорошу музику, розслабся і не думай ні про що.

3. Не нехтуйте дружніми стосунками. Підтримка близької людини завжди дуже важлива.

4. Приділяйте особливу увагу своєму розпорядку дня в стресовій ситуації. Дозвольте собі трохи сповільнити ритм життя - спить більше, відпочивайте, не дозволяйте собі поспішати - це тільки посилить стрес. Не плануйте занадто багато справ на цей період.

5. Постарайтесь прочитати поради професіоналів. Деякі психологічні техніки дозволяють дуже ефективно впоратися зі стресом за короткий проміжок часу.

6. Спробуйте самі проаналізувати і оцінити силу стресу і його вплив. Подумайте, що дійсно залежить від Вас і які його прояви можна пом'якшити. Там, де ситуація не залежить від Вас, постарайся просто «відпустити» її.

7. Знайдіть співрозмовника. Підтримуйте контакт з тими, хто у важкій ситуації зможе прийти Вам на допомогу або просто вислухати.

8. Не відмовляйся від допомоги в стресових ситуаціях. Приймайте її з вдячністю.

9. У стресовій ситуації, просто контролюй дихання, поки воно не відновиться і Ви не відчуєш себе комфортно.

10. Не «пили» себе за те, що відбувається і за своє сприйняття ситуації - в кінці кінців, Ви такий, як є, зі всіма своїми вадами, і намагайтесь взяти із ситуації урок, який піде Вам на користь.

Десять правил успіху

• Перше. Намагайся при всіх успіхах дякувати обставини, а у всіх невдачах звинувачувати тільки себе.
• Друге. Пам'ятай: немає безвихідних положень. Ніколи не опускайте руки. Поки ми живемо, ми здатні поліпшити своє життя.
• Третє. Коли тобі погано, знайди того, кому ще гірше, і допоможи йому - тобі стане значно краще.
• Четверте. Стався до інших людей так, як хотілося б щоб люди ставилися до тебе.
• П'яте. Не обставини повинні керувати людиною, а людина обставинами.
• Шосте. Вір у Його Величність Випадок і знай: випадок приходить лише до тих, хто все робить для того, щоб цей випадок прийшов. Знай: якщо, проживши день, ти не зробив жодної доброї справи або за день не дізнався нічого нового - день прожитий дарма.
• Сьоме. Найцінніше в нашому житті - здоров'я. Про нього треба дбати. Спати стільки, скільки потребує організм. Більше рухатися, раціонально харчуватися.
• Восьме. Пам'ятайте: життя любить щасливих. Про минуле жаліти марно.
• Дев'яте. Аналізуйте кожен прожитий день - краще вчитися лише на власних помилках.
• Десяте. Найкращі ліки від смутку, від стресу, від невдач - оптимізм.

Як розпочинати день

Як відомо, кожен «сам собі психолог», потрібно лише прислухатися до себе, щоб життя було набагато краще. А для цього вам потрібно скористатися наступними простими, але дуже важливими порадами.
Наприклад, як можна приємніше намагайтеся провести кожен свій день (незалежно від внутрішніх або зовнішніх обставин). Отже, ось12 порад психолога на кожен день:

1. Випромінюйте радість, тепло та діліться ним з оточуючими.

2. Визначтеся зі своєю життєвою метою і слідуйте їй.

3. Уникайте сприйняття негативної інформації і вираженню несприятливих емоцій. Оточіть себе успішними і добрими людьми.

4. Поставте приємну мелодію на будильник і не вставайте з ліжка в ту ж хвилину. Дозвольте собі налаштуватися на день прийдешній. Посміхніться і уявіть, які приємні моменти чекають на вас сьогодні. На все про все - п'ять хвилин, не більше.

5. Нехай вас тимчасові невдачі не виводять з ладу. Не засмучуйтеся і завжди намагайтеся витягти з них урок і не допустити подібних промахів в майбутньому.

6. Позбавляйтеся від всілякого сміття в своєму будинку, на робочому місці і в своїй голові.

7. Ніколи не кажіть, що ви не можете зробити ту чи іншу дію. Інакше ви ризикуєте зовсім зневіритися у своїх силах. І якщо ситуація дійсно не на вашому боці, то краще всього сказати «Я не хочу» і самому повірити в це.

8. Щоб добре себе почувати, споживайте свіжі фрукти і овочі, вітаміни. Займайтеся спортом. Більше дихай свіжим повітрям і вчасно відпочивайте, смійтесь.

9. Час від часу згадуйте про свої перемоги. Але не зациклюйтеся на них. Йдіть далі.

10. Намагайтесь зробити так, щоб ваша праця була в радість вам і оточуючим. Але і вчасно відпочивати не забувайте.

11. Перестаньте дивитися телевізор і займіться читанням. Але це повинна бути дійсно якісна література.

12. Забувайте погане, але ніколи - добро!

Як боротися зі стресом

Дуже мало залишилося людей на планеті, які не знайомі з цим станом. Стрес - це низка подій, які ми сприймаємо як загрозу нашому благополуччю, що призводить до напруження нервову систему, а це в свою чергу викликає проблеми з фізичним і психологічним здоров'ям. Симптоми стресу - це сигнали про те, що в житті пора щось міняти.

До таких симптомів належать:

- стан тривоги;

- безсоння;

- почуття самотності і незахищеності;

- страх втрати когось або чогось;

- різкі зміни настрою;

- почуття пригніченості без особливої причини;

- відсутність бажання що-небудь робити.

Багато порад по боротьбі зі стресом базуються на загальновідомих і простих принципах. Ось деякі з них.

Антистресові вправи.

Одне з антистресових вправ називається «притулок». Потрібно подумки створити спокійний куточок, куди можна буде «піти», щоб побути на самоті. Таким куточком може бути будиночок на березі моря, вершина гори, хатина в лісі або інша планета. Головне за той час, поки ви там знаходитесь, ви повинні заспокоїтися і набратися сил. Для повернення в реальний світ треба просто відкрити очі.

Складання плану дій.

Почуття контролювати людині, звичайно, складно, але от свої дії контролювати можна. А від зміни поведінки змінюються думки і почуття. Наприклад, якщо не вдалося щось зробити, то замість того, щоб жаліти і почувати себе гірше нікуди, потрібно розробити активний план, який дозволить зробити це наступного разу. Від активних дій змінюються емоції, і починаєш про дану ситуацію думати по-іншому.

Шукайте гумор у повсякденному житті, частіше посміхайтеся і смійтеся. Той, хто у важкі моменти знаходить у собі сили пожартувати, легше за інших справляється зі стресовою ситуацією. Іноді гумор допомагає по-іншому поглянути на ситуацію і швидко знайти вирішення проблеми. Гумор, посмішка і сміх мають оздоровлюючий ефект для організму, що перебуває в стресовій ситуації. Не дивно, що клуби сміху в наш час набирають популярність з великою швидкістю.

Правильне харчування.

У боротьбі зі стресом допоможуть деякі продукти. Під час стресу зростає потреба організму у вітамінах С, вітаміну В5, магнію. Тому кожен день потрібно включати в свій раціон продукти, багаті цими вітамінами і мінеральними речовинами: ківі, цитрусові, капуста, перець. А можливо буде надійніше придбати комплекс вітамінів в аптеці.

А також потрібно згадати про гормон щастя - серотонін. Щоб виробився серотонін, потрібно вживати продукти, що містять триптофан (амінокислота, що входить до складу білків), а саме гарбузове насіння, насіння кунжуту, мигдальні горіхи, фініки, банани, волоські горіхи. Вночі перетворюється в серотонін мелатонін - гормон, що допомагає відновлювати життєві сили.

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 251

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.